Actions.cz

Neděle 28. Února 2021
 

Apocalypto

79%
[počet hodnocení: 2x]

Film vložil(a):

Berky
24.02.2007
Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady. Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu... Uznávaný, přesto nebo právě proto aférami obklopený, světoznámý režisér, scenárista, herec a producent v jedné osobě Mel Gibson při natáčení Apocalypta opět riskoval. Pro zvýšení autenticity se po celý film mluví neznámou řečí, původním mayským jazykem Yucatec, podobně jako v Umučení Krista. Na filmu se podíleli špičkoví tvůrci, jako je kameraman Dean Semler, držitel Oscara za film Tanec s vlky/Dances with Wolves (režie Kevin Costner), střihač John Wright a hudební skladatel James Horner (Titanic/Titanic, režie James Cameron). Výpravu filmu měl na starosti Oscarem několikrát oceněný Tom Sanders. Snímek Apocalypto byl již mimo jiné nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší neanglicky mluvený film.

Název:Apocalypto
Původní název:Apocalypto
[30.06.2009] | 76% | DVD | reagovat
Bude doplňen později :)
Zvuk: 70% 76% Námět: 80%
Příběh: 70% Kamera : 90%
Herci: 75% Efekty: 75%

[24.02.2007] | 83% | Div-X | reagovat
Tento film jsem si pustil bez velkého očekávání a výsledkem bylo milé překvapení. Mel Gibson coby režisér se pokusil vyprávět příběh o vrcholu a pádu mayské civilizace z pohledu jednoho kmene respektive hlavní osou děje je boj o přežití hlavního hrdiny Jaguáří tlapy.

Mel opět nešetřil umělou krví, takže obětní rituály jsou opravdu krvavé a celkově film je dost drsný. Každopádně ale asi tak nějak život v této civilizaci vypadal a díky drsnému podání příběhu opravdu uvěříte.

O hereckých výkonech se moc mluvit nedá, už jen díky faktu, že celé filmové obsazení tvoří neherci z řad místních domorodců. Na druhou stranu to opět přidává na věrohodnosti a autentičnosti.

Překvapila mě i zajímavá zvuková kulisa.

Každopádně film byl milým překvapením a v blízké době bych chtěl zhlídnout i předchozí film Mela Gibsona - Umučení Krista.
Zvuk: 85% 83% Námět: 90%
Příběh: 85% Kamera : 80%
Herci: 80% Efekty: 80%

Přidej komentář
Zvuk:
Kamera :
Námět:
Příběh:
Herci:
Efekty:
Kde jsem film viděl: